Strona głównaWpisyKulturaMAH – pamiątki poszukiwane

Aktualności: Kultura

MAH – pamiątki poszukiwane

29 lipca 2020

Muzeum Archeologiczno-Historyczne świętuje w tym roku 60-lecie. Z tej okazji pracownicy szykują dla mieszkańców coś specjalnego. Potrzebują jednak wsparcia stargardzian, którzy doskonale pamiętają placówkę sprzed lat.

Muzealnicy szukają zdjęć i innych pamiątek. Mogą to być dawne bilety wstępu, przypinki i publikacje. Wystarczy przynieść je do Bastei, gdzie zostaną sfotografowane. Mile widziane również wszystkie historie i wspomnienia związane z MAH. Z kolei zdjęcia – m.in. budynku przy Rynku Staromiejskim, ale też Bastei i Bramy Pyrzyckiej – można zeskanować i wysłać mailem na adres: p.jakubiak@muzeum-stargard.pl. Najlepiej, by były to jak najstarsze ujęcia. Jeżeli nie ma możliwości zrobienia skanów odbitkom, je także można przynieść do Bastei.

Pracownicy MAH zbierają wspomnienia i pamiątki do 21.08. (piątek). Warto przejrzeć domowe albumy i inne skarby – być może znajdziemy wśród nich coś związanego ze stargardzkim muzeum. Muzealnicy mają nadzieję, że dzięki pomocy mieszkańców wspólnie uda się stworzyć wyjątkową mapę wspomnień.