Aktualności: Kultura

MAH poleca się na wakacje

23 czerwca 2022

Przed młodymi ludźmi dwa miesiące zasłużonego odpoczynku od szkolnych obowiązków. To jednak nie oznacza, że w tym czasie będą się nudzić. Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowało ciekawą ofertę letnich zajęć – nawet dla sześciolatków. Znamy plany na całe wakacje. W warsztatach mogą też brać udział grupy zorganizowane.

LIPIEC

– Wtorki – 5, 12, 19 i 26.07. – gmach MAH na Rynku Staromiejskim – 11:00 – Podstawy garncarstwa. Propozycja dla dzieci od 6 lat. Wejściówka na godzinne zajęcia kosztuje 7 zł. Podczas warsztatów młodzi ludzie pobawią się gliną i nauczą lepić proste naczynia. Swoje prace będą mogli zabrać do domu.

– Czwartki – 7, 14, 21, 28.07. – Basteja w Parku Piastowskim – 11:00 – Konstruktorzy. Architektura świata. Godzinne warsztaty dla dzieci od 6 lat. Wstęp – 7 zł. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się budować różne formy z łatwo dostępnych przedmiotów. Poznają również inspiracje i kreacje współczesnych wybitnych architektów. Warsztaty będą trwały 60 minut.

SIERPIEŃ

– Wtorki – 2, 9, 16, 23.08. – Basteja w Parku Piastowskim – 11:00 – Tropem zmysłów. Zajęcia dla ciekawych świata i nowych doznań. Dzieci w wieku od 6 lat rozwiną wyobraźnię i pobudzą wrażliwość dzięki technikom plastycznym, pracom manualnym, zabawom i grom ruchowym. Warsztaty będą prowadzone w Bastei i na świeżym powietrzu – w parku. Wstęp kosztuje 7 zł, a zajęcia potrwają godzinę.

– Czwartki – 4, 11, 18, 25.08. – Basteja w Parku Piastowskim – 11:00 – Na podwórkach świata. Kreatywne warsztaty dla młodych ludzi od 6 lat. Uczestnicy dowiedzą się o różnych kulturach i przeniosą się w podróż do najdalszych zakątków świata, gdzie poznają lokalne gry i zabawy. Aktywności na świeżym powietrzu potrwają 60 minut, a jedna wejściówka będzie kosztować 7 zł.

Maksymalna liczba osób na każdych zajęciach to 15. Żeby być pewnym miejsca, można wcześniej zarezerwować udział dziecka. Wystarczy zadzwonić pod nr 91 577 18 85. Również grupy zorganizowane mogą telefonicznie umówić się na indywidualny termin warsztatów.

Zdjęcie: MAH/archiwum