Strona głównaWpisyInneMałe stopnie, duże oszczędności

Aktualności: Sprawy urzędowe

Małe stopnie, duże oszczędności

24 listopada 2022

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej dołączyło do ogólnopolskiej kampanii 20 stopni. To zachęta do wprowadzenia w życie kilku prostych zasad, które pomogą ograniczyć zużycie ciepła. Każdy może je stosować w swoim domu, a także w miejscu pracy. Warto poznać wszystkie praktyczne wskazówki.

Hasło kampanii to „oszczędność w każdym stopniu”. Jej twórcy przekonują, że obniżenie temperatury we wnętrzach już o jeden stopień ma wpływ na wysokość rachunków za ogrzewanie oraz nasze zdrowie. Zdaniem ekspertów tytułowe 20 stopni wystarczy, żeby komfortowo pracować i odpoczywać. Z kolei nocą, podczas snu, temperatura w sypialni powinna być jeszcze niższa (19-18 stopni). Wtedy regenerujemy się najefektywniej. Warto też zrezygnować z mocnego grzania podczas naszej nieobecności.

Wszystkie przydatne wskazówki można znaleźć na grafice poniżej. Dodatkowe informacje są również tutaj. Oszczędzając ciepło z jednej strony płacimy niższe rachunki, a z drugiej – dbamy o środowisko naturalne. Stopień mniej we wszystkich polskich domach to prawie 500 000 ton mniej zużytego węgla oraz mniejsza o 1 000 000 ton emisja CO2.