Aktualności: Sprawy urzędowe

Malują dla bezpieczeństwa

27 kwietnia 2020

Ponad 10 000 m2 linii zostanie wymalowanych na jezdniach w całym mieście. Trwa coroczne odświeżanie oznakowania poziomego. Prace obejmują przede wszystkim przejścia dla pieszych, ale także drogi dla rowerzystów i linie wyznaczające pasy jezdni. W tym roku na ul. S. Wyszyńskiego, ul. J. Piłsudskiego i ul. Bogusława IV dodatkowo zostaną wyznaczone trasy rowerowe.

Każdego roku po zimie poprawiane jest oznakowanie poziome w całym mieście. Lepiej widoczne linie na jezdni, a także pasy dla pieszych zwiększają bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Teraz na kilku ulicach pojawi się dodatkowe ułatwienie dla rowerzystów. Cykliści pojadą pasami wyznaczonymi na ul. S. Wyszyńskiego, ul. J. Piłsudskiego i ul. Bogusława IV. Takie rozwiązanie zwiększy ich komfort i bezpieczeństwo poruszania się po mieście. Odpowiednio oznakowana przestrzeń wzdłuż jezdni zostanie wyznaczona tam, gdzie trudno zbudować tradycyjną ścieżkę rowerową.

Wartość robót w tym roku to około 170 000 zł. Sucha i słoneczna pogoda sprzyja malowaniu, dlatego prace zakończą się najprawdopodobniej jeszcze w maju. To dobra wiadomość dla rowerzystów, którzy przy sprzyjającej aurze będą mogli korzystać z nowych pasów stworzonych specjalnie dla nich.

Zdjęcia: UM w Stargardzie