Aktualności: Sprawy urzędowe

Malujemy po zimie

25 kwietnia 2022

Jak co roku wiosną w całym Stargardzie poprawiane są m.in. przejścia dla pieszych, ale też drogi dla rowerzystów i linie wyznaczające pasy dla samochodów. Po zimie w wielu miejscach oznakowanie poziome jest mniej widoczne. Malowanie przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, ale także podnosi komfort poruszania się po mieście.

W Stargardzie malowanie trwa – jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się w maju. Żeby poprawianie linii było skuteczne, musi być odpowiednia – przede wszystkim sucha – pogoda. W całym mieście jak co roku pomalujemy ponad 10 000 m2 pasów.

Wartość prac w tym roku to ponad 120 000 zł. W ramach pozimowego malowania odświeżane są linie ciągłe, przerywane, pojedyncze i podwójne, linie zatrzymania, przejścia dla pieszych, symbole (np. miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami, strzałki, znaki uzupełniające). Linie pokrywane są powłoką cienkowarstwową – o grubości około 0,6 mm albo grubowarstwową – minimum 5 mm.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „DAJANA” ze Stargardu.

Zdjęcia: Robert Grajewski