Aktualności: Działania społeczne

Mamy dofinansowanie na żłobek

7 marca 2019

193 – tyle miejsc oferuje Żłobek Miejski „Leśna Polana”. Po raz kolejny funkcjonowanie 32 z nich będzie finansowane z rządowego projektu „Maluch +”. Oferta placówki to dobra alternatywa dla rodziców lub opiekunów, którzy chcą pozostać aktywni zawodowo.

W grudniu 2018 r. miasto złożyło wniosek o dofinansowanie. Dziś wiemy już, że także w tym roku program „Maluch +” wspomoże utworzenie dodatkowych miejsc dla najmłodszych. W Stargardzie w obu budynkach Żłobka Miejskiego – przy ul. Krasińskiego i na os. Zachód – z profesjonalnej opieki korzysta prawie 200 dzieci. Najmłodsze mają 20 tygodni, najstarsze 3 lata. W 2014 r. nasze miasto otrzymało z programu „Maluch +” prawie 156 000 zł na utworzenie 32 miejsc żłobkowych. Od sześciu lat regularnie podpisywane są umowy o dofinansowanie. W tym roku będzie to niemalże 58 000 zł.
Żłobek Miejski „Leśna Polana” jest wpisany do rejestru stargardzkich żłobków i klubów dziecięcych. Dzięki temu rodzice mają pewność, że placówka spełnia liczne wymagania. Dotyczą one zarówno przystosowania budynku dla najmłodszych, jak i osób sprawujących opiekę nad dziećmi.

W 2019 r. miasto przeznaczy ze swojego budżetu prawie 3 400 000 zł na funkcjonowanie Żłobka Miejskiego.

Zdjęcie: www.zlobek.stargard.pl