Aktualności: Kultura

Mamy koncepcję na amfiteatr

7 stycznia 2021

Zrobiliśmy kolejny krok na drodze do oczekiwanej przez mieszkańców modernizacji amfiteatru. Stargardzkie Centrum Kultury ma już wykonawcę dokumentacji projektowej na przebudowę obiektu. Po remoncie na widowni będzie ponad 3000 miejsc, a scena zyska zadaszenie. Do amfiteatru bez problemu dostaną się także osoby z niepełnosprawnościami.

– Ta dokumentacja przybliży nas do uruchomienia amfiteatru w komfortowym wydaniu. Będzie nowoczesny, wygodny, bezpieczny i dostępny dla wszystkich stargardzian. Zdaję sobie sprawę, że to jedna z bardziej wyczekiwanych inwestycji w mieście – mówi prezydent Rafał Zając.

Już sama widownia z ławkami ma być większa. Do tego zostanie zbudowana tak, by miejsca w najniższym rzędzie przed sceną, korzystając z pochylni, wygodnie zajęły osoby z niepełnosprawnościami. Uczestnicy koncertów i spektakli dostaną do dyspozycji także toaletę, która znajdzie się pod jedną z trybun. Sama scena będzie sześciokątna, a jej główna część ma mieć powierzchnię ponad 255 m2. Dla występujących powstaną zupełnie nowe garderoby i łazienki. Niezbędne zaplecze zyskają też ludzie pracujący przy nagłośnieniu i oświetleniu wydarzeń. Obiekt będzie ogrodzony i oświetlony. Dookoła całego amfiteatru zaplanowano osiem wejść. Wszystko uzupełnią ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Wiadomo już, że przez położenie amfiteatru – jego wkomponowanie w historyczny układ fortyfikacji miejskich – nie będzie można zadaszyć widowni ani ze względów urbanistycznych, ani ochrony konserwatorskiej.

Dokładny termin rozpoczęcia i zakończenia modernizacji tego obiektu w Parku Chrobrego zależy od pozyskania środków zewnętrznych, o które stara się miasto. Wizualizacje są wyłącznie poglądowe.

Wizualizacje: SCK