Aktualności: Edukacja

Mapy objazdów w nowym SIS-ie

28 marca 2019

Aktualne informacje o przebudowie dróg, zmiany tras autobusów i nasze miasto w czołówce ważnego rankingu – to tylko kilka z wielu tematów poruszonych w najnowszym wydaniu Stargardzkiego Informatora Samorządowego.

Do końca tego tygodnia gazeta powinna trafić do wszystkich skrzynek. W tym numerze można przeczytać o trwającej budowie dwóch nowych rond. Zamieszczamy także czytelne mapy z trasami objazdów – dla samochodów osobowych i ruchu tranzytowego. Z powodu tej inwestycji inaczej jeżdżą niektóre linie autobusowe. Warto zapoznać się ze zmianami w rozkładzie.
Stargard zajął 4. miejsce w rankingu Polskich Miast Przyszłości 2019/2020 – o tym także przeczytamy w najnowszym numerze Informatora. Dodatkowo można dowiedzieć się o budowie kolejnej fabryki w Parku Przemysłowym Nowych Technologii. Już wkrótce w nowym zakładzie firmy Hydroline powstanie 100 miejsc pracy.

W tym wydaniu znajduje się także informacja o tym, że rondo w ciągu ul. Ceglanej będzie nosiło nazwę Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. To dowód uznania dla pracowników ZNTK i całego przemysłu kolejowego, który wpłynął na dynamiczny rozwój Stargardu. Piszemy także o współczesnych firmach, które nadal prężnie działają w tej gałęzi produkcji.

Na koniec warto przeczytać o kolejnych Solarisach, które zasiliły flotę Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Po ulicach naszego miasta jeździ już 16 komfortowych i nowoczesnych autobusów tej marki.

Kolejne wydanie SIS ukaże się jeszcze w kwietniu – przed Świętami Wielkanocnymi.