Aktualności: Edukacja

Maski trafiły do mieszkańców

24 kwietnia 2020

Przez ponad tydzień strażnicy miejscy dostarczali wielorazowe maseczki ochronne potrzebującym stargardzianom. Funkcjonariusze każdego dnia przekazywali setki masek. Łącznie do mieszkańców – niezależnie od ich wieku i statusu materialnego – trafiło ponad 5000 sztuk tego typu zabezpieczenia.

Osoby, które z różnych powodów nie były w stanie zdobyć maseczki, zgłaszały zapotrzebowanie do Urzędu Miejskiego. Akcja skierowana była przede wszystkim do seniorów i to właśnie oni stanowili największą grupę odbiorców. Już przed Wielkanocą setki masek trafiły do osób starszych robiących przedświąteczne zakupy. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby otrzymać maseczkę, może do piątku (24.04.) do 16:00 zadzwonić pod nr tel. 91 578 48 81. To ostatnia szansa na zgłoszenie.

Miasto zapewniło ochronę tym mieszkańcom, którzy najbardziej jej potrzebowali. Maseczki nadal są dostępne w różnych miejscach – można je kupić np. w sklepach spożywczych, na poczcie, w aptekach. Wielu stargardzian samodzielnie szyje tego typu ochronę. Rozporządzenie Rady Ministrów zezwala także na zakrywanie ust i nosa szalikiem, chustą lub apaszką. Warto we własnym zakresie skorzystać z tych możliwości. Dzięki temu maseczki ochronne trafią przede wszystkim do osób, które rzeczywiście mają trudność z ich zdobyciem.

Zdjęcie: pexels.com