Aktualności: Kultura

MDK na międzynarodowej scenie

5 marca 2019

Kornelia Sadowska, Mateusz Tarkowski oraz zespół „Rupaki” będą reprezentować nasze miasto na 40. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Sukces zapewniło im wykonanie utworu „Karnet na marzenia” autorstwa Ewy Krysian.

– Nie obyło się bez tremy, łez i kłopotów ze zdrowiem, ale na szczęście wszystkim naszym artystom udało się zakwalifikować do finału. W czerwcu dojadą również wokaliści i tancerze z innych krajów. Do tego czasu wszyscy będziemy szlifować formę, żeby wziąć udział w następnych etapach konkursowych, a przede wszystkim uczestniczyć w barwnym święcie tańca i muzyki, jakim niewątpliwie jest festiwal w Koninie – mówi Ewa Krysian, opiekun artystyczny.
Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie to największa w Europie dziecięcia impreza artystyczna. Do tegorocznych eliminacji zgłoszono 400 występów wokalnych dzieci i młodzieży. Do finału zakwalifikowało się 94 wykonawców – soliści, duety i zespoły. Wśród nich znaleźli się wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury. Jubileuszowy 40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie odbędzie się 5 czerwca.

Zdjęcia: festiwaldzieciecy.pl