Aktualności: Kultura

MDK zagląda do archiwum

4 lutego 2021

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza w podróż w przeszłość. Trzy filmowe propozycje z archiwum Adama Bodnara zabiorą widzów do Stargardu i okolic z lat 90. XX wieku. Wszystkie nagrania można znaleźć tutaj.

„Światełko w mroku” to jedyny pełnometrażowy film fabularny zrealizowany przez twórców z naszego miasta. Wszystkie ujęcia wykonano tylko jedną kamerą na przełomie 1997 i 1998 r. To adaptacja filmowa spektaklu teatralnego autorstwa Krzysztofa Kopackiego. W „Światełku w mroku” zagrali członkowie Zespołu Teatralnego „oD…Do” z Pracowni Teatralnej MDK.

Kolejna propozycja to „Na zamku Świętego Mikołaja”. Spektakl filmowy zrealizowany został we wnętrzach budynku MDK przy ul. Portowej 3. Młodzież i dzieci wcieliły się w role m.in. krasnoludków, harcerzy i czarownic. Akcja baśni rozgrywa się w tytułowym zamku należącym do św. Mikołaja.

W ostatniej odsłonie filmowego archiwum można zobaczyć wspólne kolędowanie. Artyści w poszukiwaniu śniegu i świątecznego nastroju wybierają się do zaprzyjaźnionego leśniczego. „Zaśpiewajmy kolędę” to propozycja wyreżyserowana przez Zofię Ławrynowicz i Grzegorza Grendę.

Printscreen: YouTube/AKF Plener