Strona głównaWpisyInneMedal dla Jana Gumuły

Aktualności: Sprawy urzędowe

Medal dla Jana Gumuły

21 czerwca 2022

Czerwcowa sesja Rady Miejskiej była okazją do wręczenia Złotego Medalu za Długoletnią Służbę Janowi Gumule – prezesowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Odznaczenie w imieniu prezydenta RP przekazał wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. O wyróżnienie dla J. Gumuły wnioskował prezydent Rafał Zając.

Prezes MPK ma na swoim koncie 30-letni staż pracy. Od 1991 r. kieruje komunikacją miejską w Stargardzie. Od początku dynamicznie reagował na potrzeby pasażerów i dostosowywał ofertę MPK do zmieniającej się rzeczywistości. W 2016 r. brał aktywny udział w pozyskaniu prawie 10 000 000 zł dofinansowania na zakup 16 nowoczesnych, niskoemisyjnych autobusów. Rok później Jan Gumuła uczestniczył w przekształceniu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, co spowodowało duże zmiany w funkcjonowaniu jednostki. Dzięki temu nowa spółka zyskała m.in. większą samodzielność i możliwość rozszerzania działalności.

Medal za Długoletnią Służbę został ustanowiony w 1938 r. i przywrócony w 2007 r. Jest nadawany przez prezydenta RP za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych w służbie Państwa. Odznaczenie dzieli się na trzy stopnie – złoty, srebrny i brązowy. W 2011 r. Jan Gumuła otrzymał Medal Srebrny, a w 2022 r. – Medal Złoty.

Zdjęcia: Paweł Bieg