Aktualności: Kultura

Miasto tętni kulturą

17 maja 2019

Już w sobotę (18.05.) rusza kolejna edycja ArtFestiwalu. Po raz trzeci artyści zaprezentują swoją twórczość w różnych dziedzinach sztuki. Przez cały weekend Stargard wypełnią wydarzenia kulturalne na najwyższym poziomie. Twórcy przygotowali niemal 90 propozycji – m.in. wystawy malarstwa, festiwal baniek, koncerty i spektakle.

Tegoroczna oferta jest bardzo zróżnicowana. Miłośników sztuki użytkowej zainteresuje wystawa stolarstwa artystycznego i witraży. Zaplanowano także pokazy mody. Ciekawą propozycją jest wystawa obrazów malowanych ogniem i degustacja herbaty. Najmłodsi z kolei chętnie pobawią się na festiwalu baniek mydlanych. Oczywiście nie zabraknie muzyki i śpiewu, które tradycyjnie rozbrzmiewać będą w różnych częściach miasta, m.in. na ul. S. Wyszyńskiego i na Rynku Staromiejskim.

ArtFestiwal to wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny miasta. Jego ideą jest szeroka dostępność sztuki dla wszystkich. Artystów można spotkać wszędzie – w pracowniach rzemieślniczych, kościołach, galeriach sztuki, a także na ulicy. Wydarzenia są bezpłatne, a prezentowana sztuka jest pozbawiona ograniczeń, zarówno w formie, jak i treści. To znakomita okazja do poznania dzieł lokalnych twórców.

Opis wszystkich wydarzeń ArtFestiwalu można znaleźć tutaj. Cała rozpiska wraz z mapą znajduje się w najnowszym wydaniu Stargardzkiego Informatora Samorządowego.