Strona głównaWpisyEdukacjaMiasto z maskami dla seniorów

Aktualności: Edukacja

Miasto z maskami dla seniorów

8 kwietnia 2020

Kilkaset maseczek ochronnych trafi w ręce stargardzian powyżej 65. roku życia. To kolejny pomysł miasta na ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ten – jak wiadomo – jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych. Specjalnie z myślą o nich wprowadzono m.in. nowe zasady w sklepach. Między 10:00 a 12:00 obsługiwane są wyłącznie osoby powyżej 65 lat.

W tych godzinach funkcjonariusze Straży Miejskiej rozdają klientom maseczki ochronne. Najstarsi stargardzianie otrzymają w sumie kilkaset masek. To jedna z najprostszych form ochrony przed zakażeniem. Podczas epidemii zwłaszcza seniorzy muszą szczególnie dbać o swoje zdrowie. W sklepach są dostępne jednorazowe rękawiczki, a dzięki wsparciu miasta osoby starsze otrzymają także maseczki. Dotyczy to zwłaszcza klientów sklepów wielkopowierzchniowych. Strażnicy w tym tygodniu pojawiają się w najpopularniejszych marketach w Stargardzie.

Zgodnie z zaleceniami osoby starsze powinny – w miarę możliwości – unikać wychodzenia na zewnątrz. Planując przedświąteczne zakupy, warto, by mieszkańcy powyżej 65. roku życia wybrali się do sklepów między 10:00 a 12:00. To specjalne godziny przeznaczone właśnie dla seniorów. Jak podkreślają eksperci, ograniczenie kontakt z innymi ludźmi to najlepszy sposób na walkę z epidemią koronawirusa.

Zdjęcia: Straż Miejska w Stargardzie