Aktualności: Sport

Miedwie znów zdobyte

26 lipca 2021

329 zawodników pokonało trasę Maratonu MTB dookoła Jeziora Miedwie. Najlepszym zajęło to tylko półtorej godziny. Jak zwykle na starcie stanęli kolarze z całej Polski. Oprócz licznych ekip ze Stargardu i Szczecina do rywalizacji dołączyli zawodnicy m.in. z Gorzowa Wielkopolskiego, Tarnowa Podgórskiego i Świnoujścia. Tradycyjnie też sportowym zmaganiom towarzyszyły dodatkowe atrakcje dla całych rodzin.

Każdy uczestnik miał do pokonania 58 km. Zwycięzcą XV Maratonu MTB dookoła Jeziora Miedwie został Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich, który dojechał na metę z czasem 1:34:40. Na drugim miejscu z minimalną stratą uplasował się Przemysław Burzych z Polic (1:34:45). Trzecią lokatę wywalczył Radosław Ciechanowski z Nowogardu, który objechał Miedwie w 1 godzinę, 35 minut i 3 setne sekundy.

Najlepszy stargardzianin – Patryk Frątczak – pojawił się na mecie wyścigu z czasem 1:37:08, co dało mu 6. miejsce. Z kolei wśród pań jako pierwsza trasę ukończyła Dorota Klewecka ze Stargardu (1:51:37).

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody od sponsorów. Osobno rywalizowali również strażacy. W Mistrzostwach Polski Strażaków PSP najlepszy okazał się Adam Adamkiewicz z Poznania. Pokonał trasę w 1 godzinę, 40 minut i 8 setnych sekundy.

Organizatorem Maratonu MTB dookoła Jeziora Miedwie jest Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów.