Aktualności: Sprawy urzędowe

Młodzi dla bezpieczeństwa

13 stycznia 2023

Członkowie Młodzieżowego Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta Stargard koordynują ciekawą akcję. Będą zbierać niepotrzebne odblaski od uczniów stargardzkich szkół. Zawieszki i przypinki trafią do później do seniorów. Do akcji #odBLASK ŻYCIA może dołączyć każdy, kto znajdzie u siebie takie elementy.

Odblaski warto nosić dla własnego bezpieczeństwa i komfortu – dzięki temu wieczorem albo w ciemny, pochmurny dzień jesteśmy widoczni dla kierowców już z odległości około 130-150 m. Nawet niewielki element ma znaczenie. Często mamy w domach przypinki albo zawieszki, które leżą nieużywane. MZD wraz z radnym Rady Miejskiej Krzysztofem Kozłowskim zachęcają do noszenia odblasków, a jeśli ktoś ma ich więcej niż potrzebuje – może je przekazać seniorom. Do 27.01. (piątek) w stargardzkich szkołach będą prowadzone zbiórki takich elementów. W każdej placówce szczegóły określi przewodniczący samorządu albo opiekun. W razie pytań można też skontaktować się z członkami MZD, wysyłając wiadomość na Facebooku albo na adres: mzd@um.stargard.pl.

Młodzieżowy Zespół Doradczy działa w naszym mieście od 2013 r. W ubiegłym roku obrady rozpoczęła już IX kadencja. Członkami MZD są uczniowie stargardzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.