Strona głównaWpisySportMłodzi poćwiczą

Aktualności: Sport

Młodzi poćwiczą

11 kwietnia 2022

Zdobyliśmy 45 000 zł dofinansowania na organizację zajęć sportowych dla uczniów stargardzkich szkół podstawowych. To kilkaset godzin nauki pływania i ćwiczeń z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Dzięki temu młodzi ludzie zyskają nowe umiejętności, a jednocześnie poznają zasady profilaktyki wad postawy.

Najmłodsi stargardzianie z klas I-III nauczą się pływać pod czujnym okiem doświadczonych pedagogów. Dowiedzą się też jak bezpiecznie bawić się i relaksować w wodzie. To kolejna odsłona tego projektu w naszym mieście. Tym razem z zajęć na basenie skorzysta 108 uczniów.

Kolejne ćwiczenia mają przede wszystkim zapobiegać wadom postawy, ale również aktywizować dzieci i młodzież. Pomogą też zmniejszyć stres i napięcia związane z codziennymi szkolnymi obowiązkami. W zajęciach wezmą udział uczniowie w wieku 7-15 lat z 9 miejskich podstawówek. Łącznie poćwiczą przez ponad 400 godzin.

Oba projekty – zarówno nauka pływania, jak i ćwiczenia z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej – zostały dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.

Zdjęcie: pexels.com