Aktualności: Sprawy urzędowe

Młodzi upiększyli BOK

7 listopada 2022

Nowość w Urzędzie Miejskim. Biuro Obsługi Klienta zyskało oryginalną ozdobę. Młodzi artyści ze Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA” przygotowali ceramiczną płaskorzeźbę. Dzieło można podziwiać od poniedziałku do piątku. Wystarczy przyjść do BOK (ul. S. Czarnieckiego 17) między 8:00 a 18:00.

– Młodzi ludzie upiększyli naszą wspólną przestrzeń, jednocześnie pokazując swój wkład w budowanie tożsamości lokalnej. Efekt ich pracy mogą teraz zobaczyć wszyscy stargardzianie przy załatwianiu codziennych spraw w urzędzie. Warto zatrzymać się na chwilę i podziwiać to dzieło. Autorom serdecznie gratuluję talentu – mówi prezydent Rafał Zając.

Płaskorzeźba przedstawia Ratusz Staromiejski, odwach i kamienice przy Rynku. Uzdolnione dzieci na podstawie fotografii odtworzyły obraz w glinie. Najmłodszy twórca ma 6, a najstarszy – 18 lat. Warto zobaczyć pracę na własne oczy – załatwiając swoje sprawy w urzędzie albo przyjść do BOK specjalnie z jej powodu. Dzieło można znaleźć na parterze UM, po prawej stronie od głównego wejścia (od ul. S. Czarnieckiego). Ozdobę wykonali młodzi artyści pod czujnym okiem Żanety Śniadek.

Każdego dnia w BOK wiele się dzieje. Średnio rocznie załatwianych jest tam około 40 000 spraw. Od początku pandemii koronawirusa biuro było dostępne dla mieszkańców bez ani jednego dnia przerwy. Dodatkowo w UM pojawiają się elementy, dzięki którym wizyta jest przyjemniejsza. Tradycyjnie już w okresie bożonarodzeniowym wnętrze holu na parterze zdobi wyjątkowa szopka autorstwa zdolnych ludzi z Młodzieżowego Domu Kultury. Teraz przez cały rok odwiedzający BOK będą mogli podziwiać również dzieło młodych artystów z „BRAMY”.

Zdjęcia: UM w Stargardzie