Aktualności: Edukacja

Młodzi znają Stargard

23 czerwca 2022

Przez kilka ostatnich tygodni uczniowie z miejskich szkół podstawowych rywalizowali w kolejnej odsłonie konkursu „Znam Stargard”. Młodzi, zdolni ludzie udowodnili, że historia naszego miasta nie ma przed nimi tajemnic. W nagrodę wybrali się na przejażdżkę z prezydentem Rafałem Zającem w roli przewodnika i Ewą Sową, jego zastępcą.

W wycieczce wzięły udział zespoły, które najlepiej poradziły sobie w rywalizacji szkół. To uczniowie z SP nr 11, SP nr 7, SP nr 6, SP nr 9, SP nr 2 i SP nr 8. Choć nie ma wątpliwości, że laureaci konkursu świetnie znają zabytki, teraz mieli okazję poznać też aktualne ciekawostki z życia miasta. Zwiedzili m.in. parki przemysłowe, w których zobaczyli nowe, imponujące inwestycje i posłuchali o planach dalszego rozwoju Stargardu.

Głównym tematem tegorocznej odsłony konkursu była kolegiata – nasz pomnik historii. Uczestnicy zabawy m.in. rozwiązywali rebusy, układali krzyżówki i pisali wiersze. Za każde zadanie przyznawano punkty. W ramach rywalizacji była również gra terenowa. W konkursie brali udział uczniowie miejskich podstawówek – maksymalnie 5-osobowe grupy z każdej szkoły. O zwycięstwie decydowała suma punktów z wszystkich zadań.

Organizatorem konkursu „Znam Stargard” jest Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Miasta Stargard, który działa w naszym mieście od 2013 r. W tym roku młodzi ludzie rozpoczęli IX kadencję. Członkami MZD są uczniowie stargardzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zdjęcia: UM w Stargardzie