Aktualności: Kultura

Mocne otwarcie amfiteatru

24 czerwca 2024

Komplet na widowni, a na scenie największe gwiazdy. Do tego doskonały dźwięk, klimatyczne oświetlenie i w pełni funkcjonalny obiekt – mamy przepis na najlepsze muzyczne imprezy w nowoczesnym amfiteatrze. Stargardzianie sami sprawdzili jak komfortowe miejsce zyskaliśmy po kompleksowej przebudowie. Obiekt, który powstał 46 lat temu, dzisiaj na nowo zachwyca tysiące widzów.

– Długo czekaliśmy na tę chwilę. Otwarcie amfiteatru to dla całego miasta historyczny moment. Obiekt po całkowitej modernizacji, a właściwie wybudowany od nowa, już jest powodem do dumy. Przed nami jeszcze wiele pięknych wydarzeń i największe gwiazdy na tej scenie. Środki na inwestycję popłynęły z budżetu miasta, a zaangażowanie okazał wykonawca, czyli firma Adamietz i podwykonawcy, którym dziękuję. Jednak największy wysiłek włożyła kadra Stargardzkiego Centrum Kultury z panią dyrektor Joanną Tomczak na czele. Najserdeczniejsze podziękowania za tę wielką pracę – mówi prezydent Rafał Zając.

W tym roku Dni Stargardu połączone zostały z wielkim koncertem otwierającym nowy amfiteatr. Na scenę po raz pierwszy po przebudowie wyszły muzyczne gwiazdy. Przed publicznością wystąpili: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Milena Lange, Łukasz Zagrobelny, Igor Herbut i Kuba Badach. Wokalistom towarzyszyć będzie Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Tomasza Szymusia. Kulminacyjnym punktem wieczoru był koncert zespołu Kwiat Jabłoni. Stargardzianie wypełnili widownię niemal do ostatniego miejsca.

Nowy amfiteatr to wygodny, funkcjonalny i piękny obiekt. Publiczność może pomieścić nawet 4000 osób. Są miejsca siedzące, stojące i specjalna przestrzeń dla osób z niepełnosprawnościami, a także komfortowe toalety. Dużo dzieje się pod sceną. W nowoczesnym budynku powstały przestronne garderoby dla artystów, pomieszczenia gospodarcze i przestrzeń, która może być wykorzystana m.in. do organizacji nieco mniejszych wydarzeń kulturalnych. Do amfiteatru prowadzi 8 wejść. Całość uzupełniają dodatkowe ławki na jego koronie, odpowiednie oświetlenie, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Nad nowym obiektem czuwają również kamery monitoringu. Koncert z okazji Dni Stargardu rozpoczął sezon imprez w nowym obiekcie. Warto zajrzeć na stronę internetową i facebookowy profil amfiteatru, żeby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami.

Zdjęcia: Sebastian Ler