Strona głównaWpisyInneMożesz posprzątać

Aktualności: Sprawy urzędowe

Możesz posprzątać

16 kwietnia 2021

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. W Stargardzie z tej okazji ruszy ekowyzwanie #ekoStargardchallenge. Choć miasto na bieżąco sprząta swoje tereny, to wciąż pozostaje sporo do zrobienia w miejscach, które nie są naszą własnością. Kolejny raz wszyscy chętni będą mogli zapobiegać m.in. powstawaniu dzikich wysypisk. 

Akcję zaplanowano na kilka miesięcy. Rusza w Dniu Ziemi (22.04.) i potrwa do Sprzątania Świata (19.09.). W dowolnym momencie można zebrać eko-grupę złożoną maksymalnie z 5 osób i wybrać termin oraz rejon, który ma być wspólnie posprzątany. Później trzeba wypełnić zgłoszenie i wysłać je do Zarządu Usług Komunalnych e-mailem: zuk@zuk-stargard.pl. Dzięki temu bezpłatnie będzie można odebrać od ZUK worki na odpady i ustalić miejsce ustawienia tych już napełnionych. Później śmieci zostaną zabrane. Dodatkowym elementem wyzwania jest zrobienie zdjęć i wymyślenie hasła promującego ochronę środowiska i ekologiczny Stargard. Będzie ono wykorzystane w kalendarzu ekologicznym na 2022 r. Zgłoszenie koniecznie trzeba wysłać do ZUK, bo dzięki temu można zdobyć eko-gadżety.

#ekoStargardchallenge organizuje Zarząd Usług Komunalnych. Partnerem jest Miasto Stargard, a akcja została zgłoszona jako wydarzenie partnerskie do GREEN WEEK 2021 – Zielonego Tygodnia 2021 Unii Europejskiej. Jego celem jest działanie na rzecz osiągnięcia zerowego poziomu zanieczyszczeń.

Wszystkie szczegóły są tutaj. Poniżej można pobrać regulamin i formularz zgłoszenia.

Zdjęcie: pexels.com