Aktualności: Sport

Można trenować pod chmurką

30 października 2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, a także okoliczni mieszkańcy mogą korzystać z nowego boiska do piłki nożnej. Na skarpie przy szkole położono komfortową nawierzchnię. Teren został zabezpieczony piłkochwytami. Inwestycję zrealizowano w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowe boisko pokryte jest trawą syntetyczną. Jego wymiary to 43 x 21 m. Miłośnicy futbolu mogą na nim grać w naprawdę komfortowych warunkach. Mają do dyspozycji dwie nowe bramki. Całe boisko zostało otoczone siatką. Dzięki temu nawet podczas intensywnej gry piłka zostanie w odpowiednim miejscu. Dodatkowo na ciemnozielonej nawierzchni są wyraźne białe linie, wyznaczające granice boiska i pola karne.

Kompleks przy SP nr 3 składa się z rozbudowanego placu zabaw, dobrze wyposażonej siłowni zewnętrznej i boiska do piłki nożnej. To możliwość rozrywki dla całej rodziny. Najmłodsi skorzystają z placu zabaw. Nieco starsze dzieci z pewnością wybiorą grę w piłkę na nowym boisku, a dorosłych może zainteresować trening na siłowni zewnętrznej.

Z nowego kompleksu sportowego skorzystają zarówno uczniowie szkoły podstawowej przy ul. Limanowskiego, jak i podopieczni przedszkola, a także pozostali mieszkańcy okolicy. Powstanie boiska to ostatni etap projektu „Pod chmurką”. Pomysł zwyciężył w głosowaniu w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie