Strona głównaWpisyDziałania społeczneMożna zobaczyć więcej

Aktualności: Działania społeczne

Można zobaczyć więcej

26 października 2022

Najpierw były tygodnie poświęcone na tworzenie prac plastycznych – w Młodzieżowym Domu Kultury, Szkole Podstawowej nr 2 z oddziałami integracyjnymi i w Szkole Podstawowej Specjalnej. Wszystkie dzieła połączyła szczerość ich autorów i wyjątkowe spojrzenie na otaczający nas świat. Teraz przyszedł czas na zaprezentowanie prac, których autorami są dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Z okazji jubileuszu stulecia Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie  Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej, która założyła tę uczelnię. Ta wybitna pedagog, psycholog i twórczyni pedagogiki specjalnej przez całe życie zawodowe zabiegała o zapewnienie dzieciom o szczególnych potrzebach edukacyjnych jak najlepszych warunków do rozwoju. Zakładała liczne szkoły specjalne, a także kształciła nauczycieli.

Rok Marii Grzegorzewskiej stał się okazją do zorganizowania przez Młodzieżowy Dom Kultury warsztatów i wystawy „Patrząc inaczej – widzisz więcej”. Barwne prace pokazują bardzo interesujące spojrzenie dzieci na otaczający świat. Wernisażowi tych dzieł towarzyszyły wstępy grupy integracyjnej – zespołu bębniarskiego „Tam-Tam” i zespołu Rupaki z MDK. Wszystkie prace można oglądać w sali kominkowej Młodzieżowego Domu Kultury (ul. Portowa 3).

Zdjęcia: UM w Stargardzie