Aktualności: Sprawy urzędowe

MPK dowiezie na cmentarz

25 sierpnia 2021

Na obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej na czas będzie można dotrzeć autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. 1.09. (środa) uruchomiona zostanie dodatkowa linia kursująca od pętli Moniuszki do przystanku Reymonta – Cmentarz (rozkład poniżej). Z kolei kierowcy będą mogli zostawić auta w kilku miejscach w bliskiej okolicy cmentarza wojennego.

Mieszkańcy os. Lotnisko, Kluczewa i os. Pyrzyckiego mogą skorzystać z autobusu linii nr 2. Odjazd z ul. Tańskiego o 3:44, a z ul. Powstańców Warszawy o 4:00. Pasażerowie „dwójki” o 4:16 dojadą do Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, gdzie przesiądą się do autobusu wiozącego bezpośrednio na cmentarz wojenny (odjazd 4:21). Po zakończeniu uroczystości dodatkowy pojazd będzie czekał na przystanku Reymonta – Cmentarz, który dowiezie wszystkich chętnych do ZCP.

Szczegółowy rozkład jazdy dodatkowej linii dowożącej na cmentarz wojenny:

Pętla Moniuszki – 4:15

Szczecińska – wieżowiec – 4:16

Szczecińska – Słoneczna – 4:18

Szczecińska – DKK – 4:19

ZCP – peron 1 – 4:21

Wyszyńskiego Poczta – 4:23

Wojska Polskiego – plac Wolności – 4:25

Wojska Polskiego – szkoła – 4:26

Wojska Polskiego – Sienkiewicza – 4:27

Brzozowa – Sportowa – 4:28

Brzozowa – Polna – 4:29

Reymonta – cmentarz – 4:30

Do dyspozycji kierowców są miejsca postojowe w pobliżu cmentarza wojennego. Autokary i samochody osobowe zaparkują na terenie stadionu lekkoatletycznego przy ul. Sportowej. Kolejne miejsca znajdują się przy Lasach Państwowych (ul. Wojska Polskiego) i przy Gazowni (ul. I. Łukasiewicza). Dodatkowo kierowcy zaparkują także wzdłuż prywatnych posesji przy ul. Polnej, ul. Boryny i ul. Mokrzyca. We wszystkich lokalizacjach postój będzie bezpłatny.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum