Aktualności: Działania społeczne

MPK zawiezie na szczepienie

11 marca 2021

Osoby z niepełnosprawnościami, mające problemy z samodzielnym poruszaniem się mogą skorzystać z bezpłatnego transportu na szczepienie przeciwko koronawirusowi. MPK zapewnia dowóz w systemie „od drzwi do drzwi”. Z takiego przejazdu skorzystają również opiekunowie osób z niepełnosprawnościami.

Aby zamówić transport, wystarczy zadzwonić pod nr 91 573 13 82. Infolinia działa całodobowo. Zgłaszając się, trzeba podać kilka informacji – imię i nazwisko, telefon kontaktowy, swój adres, a także datę, miejsce i godzinę szczepienia. Przed skorzystaniem z przejazdu należy pokazać kierowcy dokument potwierdzający stopień niepełnosprawności. Dodatkowo osoby, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, mogą liczyć na pomoc opiekuna w dotarciu do pojazdu.

Bezpłatny transport obejmuje punkty szczepień na terenie Stargardu. W wyjątkowych, uzasadnionych przypadkach – maksymalnie do 20 km poza miastem. Z busa MPK mogą skorzystać stargardzianie, którzy posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym (kod R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami. Taki transport jest również przeznaczony dla osób mających inne, niemożliwe do pokonania trudności z dotarciem do punktu szczepień.

Zdjęcie: pexels.com