Strona głównaWpisyKulturaMuzeum dla małych i dużych

Aktualności: Kultura

Muzeum dla małych i dużych

31 grudnia 2020

Ciekawa propozycja dla najmłodszych na zbliżające się ferie. Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowało gry i zabawy – zarówno online, jak i do wydrukowania. MAH ma też coś dla nieco starszych miłośników historii. Marcin Burdziej opowiada o najciekawszych kościach znalezionych podczas wykopalisk.

Zimowa przerwa od nauki spędzona w domu także może być interesująca. „Muzeum w pigułce” to lekcja muzealna do przeprowadzenia samodzielnie, z rodzeństwem lub z pomocą rodziców albo opiekunów. Do wyboru są dwie zakładki – Muzeum? Wchodzę! oraz Gry i zabawy. W każdym pokoju znalazły się propozycje online oraz materiały do wykonania bez komputera. Jak zapewniają organizatorzy – wystarczy papier, nożyczki, kredki i trochę wyobraźni, żeby świetnie się bawić, a przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Kolejna propozycja MAH to coś dla zainteresowanych antropologią i archeologią. W filmowym cyklu „Kości zostały rzucone…” Marcin Burdziej opowiada o najciekawszych tytułowych kościach. Znaleziska pochodzą z prac wykopaliskowych. Pierwsze odcinki serii do zobaczenia w serwisie YouTube. Warto też zaglądać na facebookowy profil MAH. Można tam znaleźć linki do najnowszych propozycji, ale też ciekawostki historyczne.