Strona głównaWpisyKulturaMuzycznie i futurystycznie

Aktualności: Kultura

Muzycznie i futurystycznie

16 sierpnia 2021

To był naprawdę intensywny weekend Coolturalnych Wakacji. Zaczęło się piątkowym kinem, a później działo się jeszcze więcej. Grupa śmiałków przeniosła się w daleką przyszłość, a miłośnicy muzyki tłumnie wypełnili Teatr Letni, żeby posłuchać koncertu Big Band Stargard.

Tym razem widzowie kina na leżakach obejrzeli amerykański komediodramat przygodowy „Sokół z masłem orzechowym”. Dobra pogoda i coraz szybciej zapadający zmrok zachęcił wielu stargardzian do spędzenia piątkowego wieczoru w Teatrze Letnim.

Sobotnia zabawa rozpoczęła się już w południe. Pierwsza grupa wzięła udział w grze terenowej Future Culture. Uczestnicy przenieśli się do Stargardu z przyszłości. Wcielili się w różne role i mieli do rozwiązania różne zagadki. Larp trwał dwa dni i został poprzedzony warsztatami, które wprowadziły zainteresowanych w wyjątkowy świat gier fabularnych.

W niedzielę dopisała nie tylko pogoda, ale także publiczność – bardzo wielu stargardzian przyszło do Teatru Letniego, żeby posłuchać koncertu Big Band Stargard. Widzom przypadły do gustu standardy polskiej i światowej muzyki rozrywkowej i jazzowej.

Najbliższy weekend Coolturalnych Wakacji również zapowiada się bardzo ciekawie. W piątek (20.08.) w kinie na leżakach zobaczymy polski melodramat wojenny „Legiony”. W sobotę (21.08.) w kolegiacie wystąpi zespół Por Fiesta/Fuente – koncert muzyki flamenco odbędzie się w ramach Meisinger Music Festival. Z kolei w niedzielę (22.08.) w Teatrze Letnim zaplanowano warsztaty tworzenia murali i występ grupy Star-Guardians.

Zdjęcia: Dariusz Górski/e-Stargard