Aktualności: Sport

Na pływalni praca wre

9 lipca 2020

Z miesiąca na miesiąc widać postępy remontu w obiekcie przy ul. Szczecińskiej 35. Prace trwają zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Kompleksowa modernizacja budynku obejmuje praktycznie wszystkie jego elementy – nawet zabytkowy mural na jednej ze ścian. Choć obiekt powstał w latach 30. XX w., po remoncie będzie nowoczesny i dostosowany do potrzeb stargardzian.

Z zewnątrz pływalnia szybko nabiera nowych kształtów. Jest już wieża zjeżdżalni, zamontowano także ślizgi. Trwa renowacja ogrodzenia i muralu. Na dachach pojawiła się też instalacja odgromowa. Wykonano również szklenie wieży zjeżdżalni, a w środku – w basenie rekreacyjnym – zbudowano elementy konstrukcji rwącej. Jednocześnie w salach treningowych i innych pomieszczeniach trwają prace glazurnicze i posadzkarskie.

Nadal montowane są rury i armatura w basenie sportowym. Zainstalowano również wentylację – jeden z najważniejszych elementów każdej pływalni. Choć prace idą pełną parą, termin zakończenia inwestycji może ulec zmianie. Utrudnienia wynikają m.in. z trwającej pandemii koronawirusa.

Zdjęcia: OSiR