Strona głównaWpisyInneNa spacerze o Stargardzie

Aktualności: Sprawy urzędowe

Na spacerze o Stargardzie

25 września 2020

Trwają prace nad Strategią Rozwoju Stargardu na lata 2020-2030. Mieszkańcy wypełniali już ankiety, w których mogli przedstawić własne pomysły i spostrzeżenia. Teraz znów wypowiedzą się, jak widzą przyszłość miasta. 3.10. (sobota) o 9:00 spod Stargardzkiego Centrum Kultury wyruszy spacer badawczy.

Mogą do niego dołączyć wszyscy chętni stargardzianie. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Podczas przechadzki mieszkańcom towarzyszyć będą specjaliści zajmujący się opracowywaniem strategii. Uczestnicy spaceru zobaczą konkretne miejsca, które są najważniejsze dla rozwoju Stargardu. Dzięki nowej strategii będą mogły zostać przekształcone, by jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby mieszkańców. To dobra okazja do rozmowy, zadawania pytań i szerszej dyskusji.

Stargardzianie wypełniali już ankiety dotyczące rozwoju miasta. Odpowiadali na pytania i przesyłali własne sugestie. Teraz czas na kolejną formę dyskusji. Spacer badawczy potrwa około 3 godziny. To ciekawe, terenowe rozwiązanie – pozwala poznać przestrzeń z punktu widzenia użytkowników o różnych potrzebach. W przypadku niesprzyjającej pogody uczestnicy spotkają się w Stargardzkim Centrum Kultury (ul. J. Piłsudskiego 105).

Zdjęcie: UM w Stargardzie