Aktualności: Kultura

Na zakończenie z rozmachem

23 sierpnia 2021

Za nami ostatni weekend Coolturalnych Wakacji. Działo się naprawdę dużo. Było kino pod chmurką, warsztaty malowania murali, Meisinger Music Festival w kolegiacie i Star-Guardians w Teatrze Letnim. A przed nami jeszcze atrakcje na koniec sierpnia – tym razem w ramach II odsłony Dni Stargardu.

W kinie na leżakach tym razem można było obejrzeć polski melodramat wojenny „Legiony”. Wieczorne seanse to obowiązkowy punkt piątkowych wakacyjnych wieczorów dla wielu stargardzian. Choć na następne trzeba będzie poczekać do przyszłego roku, cały czas można oglądać filmy w kinie Stargardzkiego Centrum Kultury. Do końca sierpnia obowiązuje specjalna wakacyjna promocja. Od poniedziałku do piątku za bilet na dowolny film do 15:30 zapłacimy tylko 15 zł.

W sobotę Coolturalne Wakacje przeniosły się do kolegiaty. W naszym mieście odbyła się jedna z odsłon Meisinger Music Festival. W wyjątkowych, coraz piękniejszych wnętrzach gotyckiej świątyni wystąpił zespół Por Fiesta/Fuente. Tym razem słuchacze wzięli udział w koncercie muzyki flamenco.

W niedzielę znów dużo się działo w Teatrze Letnim. Uczestnicy warsztatów malowania murali wspólnie stworzyli dzieło inspirowane „Bajkami robotów” Stanisława Lema. Odwiedzający Park Chrobrego wzięli również udział w festynie charytatywnym, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie małej Ingi. Coolturalne Wakacje zakończył koncert zespołu Star-Guardians. Swoje umiejętności pokazali: Daniel Ziomko, Marcin Rakowski, Mariusz Mario Zarzeczny, Mateusz Gracz, Michał Rogoziński i Tomasz Staniszewski.

Przed nami jeszcze jeden muzyczny weekend. Na zakończenie wakacji odbędą się kolejne koncerty w ramach Dni Stargardu. W piątek (27.08.) o 18:30 wystąpią Ania Karwan i Sławek Uniatowski. W sobotę (28.08.) o 18:15 na scenie pojawią się Muchy, a po nich zagra grupa Happysad. Na zakończenie Dni Stargardu w niedzielę (29.08) wystąpią zespoły Red Lips i Afromental. Początek o 18:30. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Scena stanie na terenie zielonym przy Młodzieżowym Domu Kultury.

Zdjęcia: FB/SCK