Aktualności: Kultura

Nagrody dla fotografów

15 listopada 2021

9 autorów i 13 zdjęć z nagrodami. Prezydent Rafał Zając spotkał się ze zwycięzcami konkursu „Stargard – pod szczęśliwą gwiazdą oczami mieszkańców – 730 lat KOLEGIATY Pomnika Historii”. Wybrane fotografie znajdą się w dziesiątej, jubileuszowej edycji kalendarza miejskiego.

– Co roku temat przewodni naszego kalendarza ma być inny. Tym razem jest to kolegiata, czyli jeden z najważniejszych gotyckich zabytków w Polsce. Cieszę się, że unikatowość tego obiektu tak dobrze potrafią pokazać laureaci konkursu. To naprawdę ciekawe ujęcia. Już niedługo ogłosimy jaki będzie następny kalendarz i zaprosimy stargardzian do robienia zdjęć – mówi prezydent Rafał Zając.

Wyróżnieni autorzy dostali nagrody finansowe. Za każda fotografię przyznano 300 zł. W kalendarzu na 2021 zobaczymy zdjęcia, których autorami są: Tomasz Burakowski, Anna Wardal, Anna Koba, Przemysław Łuszczyński, Jakub Jakubowski, Mariusz Kuleczko, Grażyna Małek i Małgorzata Jakubowska. Wszystkie prace są dostępne tutaj.

Kalendarz trafi do rąk stargardzian już w grudniu. Informacje o tym, gdzie będzie można go zdobyć, pojawią się na www.stargard.eu.

Zdjęcia: UM w Stargardzie