Aktualności: Sprawy urzędowe

Naprawili ku przestrodze

3 listopada 2021

W najbliższym otoczeniu Młodzieżowego Domu Kultury wolny czas chętnie spędza wielu młodych stargardzian. Niestety zdarza się, że zabytkowy budynek jest dewastowany przez wandali. Malowanie po elewacji, łamanie drzew i znaków drogowych, wywracanie koszów na śmieci – to tylko niektóre przykłady niewłaściwego korzystania ze wspólnej przestrzeni. Dzięki pobliskiemu monitoringowi udało się ustalić sprawczynie ostatnich zniszczeń.

Informacja o zdarzeniu dotarła do szkoły, w której uczą się dwie młode stargardzianki. Rodzice sprawczyń całkowicie pokryli koszty malowania fragmentu budynku. To przestroga dla wszystkich, którzy niszczą wspólną przestrzeń. Całodobowy monitoring i patrole Straży Miejskiej oraz Policji nie tylko zwiększają bezpieczeństwo stargardzian, ale również zapobiegają kolejnym takim zdarzeniom.

Warto reagować, kiedy widzimy coś niepokojącego – np. niszczenie ławek, sprzętów na placach zabaw albo wykopywanie roślin. Obojętność przechodniów może zachęcić wandali do dalszych dewastacji. Wystarczy zadzwonić na Policję (997) lub do Straży Miejskiej (986). Dbajmy o naszą wspólną przestrzeń. Jak pokazuje ostatni przykład z MDK, sprawcami nieprzyjemnych incydentów bywają nawet dzieci.

Zdjęcie: Tadeusz Surma/archiwum