Strona głównaWpisyInneNasienna – będzie ścieżka

Aktualności: Sprawy urzędowe

Nasienna – będzie ścieżka

16 kwietnia 2021

Rozpoczęły się prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Nasiennej. Już za pół roku stargardzianie zyskają tam ponad 600 m komfortowej nawierzchni. Pojawią się również dwie wiaty przystankowe. To jeden z etapów inwestycji, w ramach której w naszym mieście powstaną kolejne 2 km ścieżek rowerowych.

Przy ul. Nasiennej trwają prace rozbiórkowe i roboty ziemne. Już wkrótce będzie tam wygodna i bezpieczna ścieżka dla pieszych i rowerzystów. Wykonane zostaną nowe krawężniki, a istniejące zjazdy będą wyregulowane. Pojawi się także odpowiednie oznakowanie pionowe i poziome. Pasażerowie MPK zyskają z kolei dwie wiaty przystankowe. W ramach inwestycji posiana będzie też trawa. Wartość prac przy ul. Nasiennej to ponad 855 000 zł. Wykonawcą jest firma „BEN-BRUK” Benedykt Chłap ze Stargardu.

Inwestycja powstaje w ramach projektu „Budowa sieci dróg rowerowych wraz z przebudową ul. Barnima w Stargardzie w celu zintegrowania systemu transportu publicznego”. Na ten cel Stargard pozyskał w sumie 9 600 000 zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Wartość całego projektu to ponad 12 300 000 zł. Nowe ścieżki rowerowe powstaną także wzdłuż ul. Barnima i ul. Spokojnej – każda o długości ok. 600 m oraz przy ul. Armii Krajowej – prawie 400 m długości.

Zdjęcia: UM w Stargardzie