Aktualności: Kultura

Natura w Bramie Wałowej

23 września 2020

Przechadzka po okolicznych lasach i łąkach bez konieczności opuszczania miasta – Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA” zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Marcina Parzybuta. Spotkanie zaplanowano na czwartek (24.09.) o 18:00 w Bramie Wałowej.

Wystawa prac Marcina Parzybuta zainteresuje przede wszystkim miłośników natury. Stargardzianin najchętniej fotografuje przyrodę – przede wszystkim zwierzęta w ich naturalnym środowisku, choć w swoim portfolio ma również zabytki i pejzaże. Spośród fauny okolicznych lasów i łąk skupia się głównie na ptakach i jeleniach. Wernisaż uświetni występ muzyczny. Na skrzypcach zagra Anastazja Studzińska.

Wystawę „Cudze chwalicie…” można oglądać w Bramie Wałowej do 25.10. (niedziela). Marcin Parzybut podkreśla, że nie czuje się fotografem, choć zdjęcia robi „od zawsze”. Sam autor woli nazywać się entuzjastą fotografii cyfrowej. Oprócz przyrody interesuje się również historią Księstwa Pomorskiego, z czym również wiąże swoje fotograficzne plany na przyszłość.