Aktualności: Edukacja

Nauczą o bezpieczeństwie

24 maja 2021

Kolejny zwycięski projekt Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019 doczeka się realizacji. Centrum edukacyjno-szkoleniowe „RescueLAB Stargard” poprowadzi szkolenia z pierwszej pomocy i bezpieczeństwa nad wodą. Bezcenną wiedzę zyskają dzieci ze wszystkich miejskich przedszkoli i szkół podstawowych.

To kolejne szkolenie, które zrealizuje zespół „RescueLAB Stargard”. W 2019 r. w takich zajęciach uczestniczyło ponad 1200 młodych ludzi. Teraz kolejni mali stargardzianie poznają zasady, dzięki którym zwiększy się ich bezpieczeństwo nie tylko podczas letniego wypoczynku nad wodą. Szkolenia rozpoczną się we wrześniu. Wszystko będzie kosztowało 47 000 zł.

W zajęciach weźmie udział 100 grup przedszkolnych i szkolnych. Szkolenia potrwają do 2022 r. Młodzi ludzie będą spotykać się w Centrum „RescueLAB Stargard” przy ul. 11 Listopada 6/2. Na miejscu instruktorzy nauczą dzieci zasad pierwszej pomocy przedmedycznej i powiedzą, jak należy bezpiecznie zachowywać się nad wodą. Uczestnicy zajęć będą też mogli poćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na nowoczesnych fantomach.

Zdjęcie: RescueLAB Stargard/FB