Strona głównaWpisySportNiebiesko w Parku Chrobrego

Aktualności: Sport

Niebiesko w Parku Chrobrego

29 kwietnia 2019

5,5 km biegu, 3,6 km marszu nordic walking albo 1 km spaceru – takie dystanse pokonali uczestnicy II edycji wydarzenia organizowanego przez OREW. Na starcie stanęło ponad 300 osób w wieku od kilku miesięcy do 87 lat. Impreza kończyła obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

Wyzwanie mógł podjąć każdy, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Biegacze wystartowali na dystansie 5,5 km. Nieco krócej – 3,6 km – przemaszerowali miłośnicy nordic walking, a dla zwolenników spokojnych spacerów przygotowano trasę o długości 1 km. Podczas imprezy w Teatrze Letnim można też było poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Chętni spróbowali swoich sił na specjalnych fantomach. Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe odznaki.
Kilka tygodni temu ulicami naszego miasta przeszedł niebieski pochód. Błękitny Marsz rozpoczął obchody Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, który trwał cały kwiecień. Zakończeniem był piątkowy bieg. Uczestnicy mieli na sobie niebieskie elementy garderoby, nie zabrakło także błękitnych gadżetów. To barwa symbolizująca wsparcie dla osób z autyzmem.

Organizatorem wydarzeń w ramach Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu w Stargardzie był Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu. Osoby z naszego miasta borykające się z tą przypadłością mogą liczyć na wsparcie i pomoc wykwalifikowanej kadry. Pracownicy oferują diagnozę dzieci i dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb. We wrześniu ruszają natomiast spotkania w ramach świetlicy integracyjnej – w zajęciach będą mogły uczestniczyć całe rodziny.

Zdjęcia: Tadeusz Surma