Strona głównaWpisyDziałania społeczneNiewidomi świętują

Aktualności: Działania społeczne

Niewidomi świętują

14 października 2021

Każdego roku w październiku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski. To święto wszystkich osób niewidomych i niedowidzących. Członkowie stargardzkiego koła terenowego Polskiego Związku Niewidomych zorganizowali z tej okazji spotkanie. Były życzenia, gratulacje za 60-lecie działalności w naszym mieście i snucie kolejnych planów na przyszłość.

– Gratuluję pięknego jubileuszu. Cieszę się, że mimo tego trudnego czasu jesteście aktywni, wychodzicie z domów, spotykacie się i wspieracie. Najlepszym lekarstwem na problemy i choroby jest właśnie drugi człowiek. Życzę wam zdrowia, mnóstwa energii oraz chęci do działania. Miejcie zawsze ten wspaniały błysk w oku – czy to w okularach, czy bez nich – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Z okazji 60-lecia członkowie stargardzkiego koła PZN dostali od miasta czek na 1000 zł. Po gratulacjach i życzeniach przyszedł czas na poczęstunek. W obchodach Dnia Białej Laski wzięli także udział m.in. przedstawiciele organizacji z Białogardu, Choszczna i Goleniowa. Całość uświetniły występy artystyczne.

Członkowie Polskiego Związku Niewidomych są bardzo aktywni. Często podróżują – zarówno po okolicy, jak i po całym kraju. Razem spędzają czas na gotowaniu. Tworzą również rękodzieło. W czasie pandemii uszyli setki maseczek wielokrotnego użytku, które trafiły m.in. do przychodni i sklepów, ale także do osób prywatnych. Siedziba stargardzkiego koła PZN znajduje się w Domu Kultury Kolejarza. Ich działania można także obserwować na facebookowym profilu organizacji.

Zdjęcia: UM w Stargardzie