Aktualności: Sprawy urzędowe

Nowa ścieżka na Pyrzyckim

26 kwietnia 2022

Kolejna inwestycja, która ucieszy cyklistów. Trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Armii Krajowej. W ramach dużego projektu powstały już trasy przy ul. Spokojnej i ul. Nasiennej. Teraz dołączy do nich ścieżka na os. Pyrzyckim. Z nowej nawierzchni skorzystają również piesi, a całość zostanie odpowiednio oświetlona.

Widać już kształt nowobudowanej ścieżki. Trasa rowerowa o długości prawie 400 m zostanie wykonana z komfortowej i wygodnej nawierzchni bitumicznej. Rozpocznie się od ul. W. Broniewskiego – dalej wzdłuż ul. Armii Krajowej – do ul. J. Twardowskiego. W ramach inwestycji wykonawca zrobi także chodniki z kostki betonowej. Z kolei istniejąca zatoka autobusowa zostanie przebudowana.

W ramach inwestycji na os. Pyrzyckim pojawi się też dodatkowa zieleń. Całość uzupełni oświetlenie – 22 słupy z energooszczędnymi oprawami led i dodatkowe światło przy przejściach dla pieszych. Wartość prac to prawie 1 000 000 zł. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rowerzyści i piesi skorzystają z nowej ścieżki i chodników we wrześniu.

W granicach naszego miasta jest już ponad 28 km tras dla cyklistów. Wraz ze ścieżkami innych zarządców to prawie 40 km dróg rowerowych. Kolejne inwestycje łączą już istniejące trasy. Tam gdzie szerokość jezdni jest zbyt mała, staramy się wyznaczać pasy rowerowe na ulicach –  ul. J. Piłsudskiego i Bogusława IV. W niektórych miejscach dopuszczamy też przejazd po chodniku – jest tak chociażby w ciągu ul. S. Wyszyńskiego i ul. Wojska Polskiego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie