Strona głównaWpisyInneNowe parkowanie na Pyrzyckim

Aktualności: Sprawy urzędowe

Nowe parkowanie na Pyrzyckim

30 listopada 2021

Rozpoczęła się kolejna inwestycja, z której już niedługo skorzystają kierowcy. Na osiedlu Pyrzyckim będą nowe miejsca postojowe. Wzdłuż ul. Armii Krajowej wygodnie zaparkujemy 6 samochodów. Jedno z miejsc zostanie wyznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Całość powinna być gotowa w drugiej połowie grudnia. To projekt wybrany przez mieszkańców do realizacji w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Prace rozpoczęły się pod koniec listopada i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa zakończy się jeszcze w tym roku. Jej wartość to prawie 65 000 zł. Wykonawcą jest Zachodniopomorskie Przedsiębiorstwo Budowlane „TECH-BUD” ze Stargardu. To następna tego typu inwestycja na wciąż rozwijającym się os. Pyrzyckim. W tym roku wykonano już parking przy ul. Miłej. Nowe miejsca postojowe są również przy przedłużeniu ul. W. Pileckiego. Teraz kierowcy komfortowo zaparkują przy ul. Armii Krajowej.

W tym roku przybyło także miejsc postojowych wzdłuż ul. F. Chopina. To kolejny projekt zrealizowany w ramach SBO. Przy wyremontowanym chodniku mieszkańcy zyskali wygodne miejsca dla aut – w tym również dla samochodów osób z niepełnosprawnościami.

Duży parking powstaje też w ścisłym centrum Stargardu. Trwają intensywne prace przy budowie Park&Ride. Przy ul. Barnima będzie 300 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, zatoki dla autokarów i zadaszone stojaki na rowery. Przebudowana zostanie również sama ul. Barnima. Po zakończeniu inwestycji jezdnia będzie szersza, piesi zyskają nowy chodnik, a rowerzyści – ścieżkę.

Zdjęcia: UM w Stargardzie