Aktualności: Działania społeczne

Nowe technologie w SP 2

21 marca 2019

Multimedialne projekcje, warsztaty praktyczne z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań komputerowych i prezentacje firm z branży IT – za nami 2. edycja Dnia Nowych Technologii w Edukacji. Ogólnopolska inauguracja wydarzenia odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi.

Placówka ze Stargardu wyróżnia się na tle innych szkół. Posiada nowoczesną pracownię komputerową. Uczniowie już od I klasy uczą się kodowania z wykorzystaniem map edukacyjnych oraz programowania na tabletach. Do dyspozycji młodych programistów są także liczne roboty. Dużym atutem SP 2 jest dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
– Chcemy pokazać, że nowoczesne technologie są dla wszystkich. Zajęcia z programowania odbywają się także w klasach integracyjnych. Takie lekcje uczą logicznego myślenia i pracy w grupach. Posiadamy też sprzęt umożliwiający drukowanie tekstów zapisanych alfabetem Braille’a. Dzięki temu wyrównujemy szanse wszystkich uczniów – mówi Joanna Szczecińska, nauczycielka informatyki i techniki.

Program wydarzenia dostosowany był zarówno do dzieci, jak i nauczycieli oraz rodziców. Uczestnicy wzięli udział w zajęciach, podczas których poznali nowoczesne technologie. Każdy znalazł coś dla siebie – do wyboru były m.in. wirtualne wycieczki w przeszłość, praktyczne warsztaty z grafiki komputerowej i eksperymenty z fizyki. Specjalną ofertę przygotowano dla nauczycieli. Pedagodzy dowiedzieli się, w jaki sposób mogą wykorzystywać technologie komputerowe w pracy z uczniami.

Dzień Nowych Technologii w Edukacji to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej. W wydarzeniu biorą udział szkoły i instytucje kultury z całej Polski. Głównym celem jest promowanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji.

Zdjęcia: Tadeusz Surma