Aktualności: Kultura

Nowy rok, nowe SCK

3 stycznia 2022

Stargardzkie Centrum Kultury zaprezentowało zupełnie nową identyfikację wizualną. Jest inne logo, spójna paleta barw, slogan i typografia. Nie tylko wygląd się zmienił. SCK ma też nową, przejrzystą stronę internetową, z której bez problemu skorzystają także osoby z niepełnosprawnościami. Oferta kulturalna placówki zawsze była szeroka, a teraz jest jeszcze lepsza. Mieszkańcy od wielu lat brali udział w różnych wydarzeniach, korzystali z kina, a od niedawna bawią się i uczą także w Stargardzkim Centrum Nauki „FILARY”.

– Wychodzimy do mieszkańców z nowym przekazem, nową kolorystyką, logo i stroną internetową – dostosowaną również do osób z niepełnosprawnościami. Tworzymy ofertę, która zagospodaruje różnorodne potrzeby kulturalne mieszkańców. Szanujemy i pielęgnujemy niemal 40 lat historii tej instytucji, ale otwieramy się na nowe – mówi Joanna Tomczak, dyrektor SCK.

Nowe logo inspirowane jest Stargardem: gdyby nałożyć je na mapę, zielony wielokąt dokładnie pokryje się z kształtem plant otaczających stare miasto, a purpurowy punkt, w kolorze wykorzystywanym w Systemie Identyfikacji Wizualnej Miasta do reprezentowania kultury, wskaże miejsce, gdzie znajduje się budynek SCK. Trapezoid kojarzy się również z bryłą siedziby Stargardzkiego Centrum Kultury – z bardzo charakterystyczną, asymetryczną architekturą. Napis SCK, wysuwa się poza ramy wielokątu.

Poza internetem nowe logo można zobaczyć na ogromnym banerze wywieszonym na siedzibie placówki przy ul. J. Piłsudskiego 105 – nad wejściem do kina.