Strona głównaWpisyDziałania społeczneOd 70 lat dbają o Stargard

Aktualności: Działania społeczne

Od 70 lat dbają o Stargard

9 kwietnia 2019

Srebrny Gryf dla prezesa Piotra Tomczaka, gratulacje, występy artystyczne i toast wzniesiony stargardzką wodą – za nami jubileusz 70-lecia działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Pracownicy zarządzają siecią wodociągową i kanalizacyjną, a także odpowiadają za utrzymanie porządku w mieście.

– MPGK kojarzy się z najwyższą jakością usług. To silna firma, która podejmuje najtrudniejsze wyzwania. Przez 70 lat służyliście miastu i za to chcę podziękować. To praca, która niejednokrotnie wymaga szybkiej reakcji na sytuacje kryzysowe. Cieszę się, że stworzyliście w Stargardzie tak dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo. Dzięki wam nasze miasto jest konkurencyjne pod wieloma względami – mówi prezydent Rafał Zając.
Piotr Tomczak, prezes MPGK otrzymał Odznakę Honorową Srebrnego Gryfa Zachodniopomorskiego. To wyróżnienie dla osób, które swoją działalnością przyczyniają się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju Pomorza Zachodniego. Odznakę przyznaje Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego.

– Najlepszą reklamą jest cisza wokół MPGK. Komunalne przedsiębiorstwo, zarządzające siecią wodociągową i kanalizacyjną, odpowiedzialne za odbiór odpadów i utrzymanie czystości oraz porządku, jedynie wtedy funkcjonuje sprawnie, kiedy na co dzień nie słychać praktycznie nic o jego działalności. Na tym właśnie polega bezpieczeństwo komunalne – mówi Piotr Tomczak, prezes MPGK.

Podczas jubileuszu nie zabrakło występów artystycznych. Goście wysłuchali wokalnych popisów artystów ze Sceny Art Cafe. Tematyka była dostosowana do okazji – pojawiły się piosenki i skecze związane z wodą, segregacją odpadów i kanalizacją. Uroczysty toast wzniesiono natomiast czystą wodą pochodzącą z wodociągów. Stargardzka kranówka zawiera wiele cennych minerałów i nadaje się do spożycia bezpośrednio, bez przegotowania.