Aktualności: Sprawy urzędowe

Oddaj śmieci, weź sadzonkę

4 sierpnia 2021

W sobotę (7.08.) będzie się działo w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego. W ramach Coolturalnych Wakacji o 13:00 rozpocznie się festyn ekologiczny. Nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych. Dodatkowo ci, którzy przyniosą ze sobą elektrośmieci, będą mogli otrzymać sadzonki roślin.

Zasady są proste. 30 zużytych baterii to 1 sadzonka. Można też przynieść świetlówki lub żarówki (5 sztuk/1 sadzonka), telefony komórkowe (3 sztuki/ 1 sadzonka), a także sprzęt AGD – mały (3 sztuki/1 sadzonka), średni (1 sztuka/2 sadzonki), duży (1 sztuka/3 sadzonki). Liczba roślin jest ograniczona – jedna osoba może dostać maksymalnie 10 sztuk. Szczegóły wymiany elektrośmieci na sadzonki są tutaj.

Podczas festynu dzieci na pewno ucieszą animacje i zabawki ekologiczne, a także warsztaty plastyczne, malowanie twarzy i konkurs malowania opon. Na wszystkich czekać będzie loteria z nagrodami oraz wystawa fotografii Jadwigi Sikorskiej. Na miejscu zaplanowano też znakowanie rowerów. Udział w imprezie to również okazja do poznania zasad udzielania pierwszej pomocy i zobaczenia prezentacji ratownictwa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wszystkie atrakcje ekologicznego festynu są bezpłatne. Współorganizatorem jest firma Bridgestone.

Podczas festynu będzie można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Wystarczy mieć ze sobą numer PESEL. Więcej informacji o spisie tutaj. Rachmistrzowie będą czekać na wszystkich chętnych od 14:00.