Strona głównaWpisyDziałania społeczneOdkręć i podziel się sercem

Aktualności: Działania społeczne

Odkręć i podziel się sercem

28 grudnia 2020

Każdego dnia większość z nas wyrzuca do kosza przynajmniej kilka plastikowych nakrętek. Nie wszyscy wiedzą, że niepozorne kawałki plastiku mogą pomóc potrzebującym. Metalowe serce na zakrętki stanęło tuż przy wejściu do Urzędu Miejskiego przy ul. S. Czarnieckiego 17. Trafiają do niego plastikowe zamknięcia różnych opakowań. Zysk będzie przeznaczony na cele charytatywne.

Za kilogram nakrętek można dostać w skupie kilkadziesiąt groszy. W całej Polsce w szkołach, urzędach i sklepach organizowane są zbiórki. Plastikowe zakrętki w Stargardzie można teraz wrzucać do specjalnego pojemnika, który pojawił się przy UM. Czerwone metalowe serce ma pojemność 150 l i zmieści ok. 150-160 kg nakrętek. Osoby, które chciałyby je otrzymać i przeznaczyć zdobyte tak pieniądze na ważny cel, mogą się zgłaszać e-mailowo: n.hendzelewska@um.stargard.pl.

Zbieranie nakrętek to nie tylko pomoc potrzebującym, ale też troska o środowisko. Taki plastik może być powtórnie wykorzystany. Warto zwrócić na to uwagę w codziennym życiu i następnym razem – np. po wypiciu napoju czy jogurtu – zachować zakrętkę, a potem wrzucić ją do specjalnego pojemnika.

Zdjęcia: UM w Stargardzie