Strona głównaWpisyKulturaOdkryj tajemnice kamienicy

Aktualności: Kultura

Odkryj tajemnice kamienicy

20 października 2022

Edukatorzy ze Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY twierdzą, że coś dziwnego dzieje się w budynku przy ul. Bolesława Chrobrego 21. W zeszłym roku w Halloween wraz z gośćmi tropili nadprzyrodzone zjawiska. Wszystko wskazuje na to, że tajemnicza energia powróciła do SCN. I tym razem ekipa FIALRÓW potrzebuje wsparcia. Warto się pospieszyć – liczba biletów na specjalne zwiedzanie jest ograniczona.

W sobotę (29.10.) Nawiedzoną Kamienicę mogą zwiedzać mali i duzi. O 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00 zaplanowano wejścia rodzinne. Z okazji Halloween będą specjalne historie z dreszczykiem i historyczne ciekawostki. Kolejne atrakcje to m.in. malowanie twarzy, słodki poczęstunek, wyjątkowe laboratorium czarownic i klimatyczna ścianka do robienia zdjęć. Mile widziane przebrania.

Również w sobotę (29.10.) o 19:00 rozpocznie się zabawa tylko dla dorosłych. W odpowiedni nastrój wszystkich uczestników wprawią straszne opowieści. W planach jest też zwiedzanie całej ekspozycji FILARÓW w ciemności. Jedno jest pewne – mocne wrażenia gwarantowane.

Bilet do Nawiedzonej Kamienicy kosztuje 30 zł. Wejściówki są do kupienia w kasie SCN, oraz online – wystarczy kliknąć tutaj. Warto pamiętać, że ci, którzy przygotują z tej okazji specjalne przebranie, zapłacą za bilet 25 zł.