Aktualności: Sprawy urzędowe

Ogród nabiera kształtów

27 czerwca 2024

W świetnym tempie powstaje zupełna nowość w Stargardzie. Coraz wyraźniej widać zarys kieszonkowego parku na os. Pyrzyckim. Zielona przestrzeń do wypoczynku i sąsiedzkiej integracji powstaje w rejonie ul. C. Norwida i ul. S. Witkiewicza.

W przyszłym Ogrodzie na Wzgórzu można już zobaczyć kształt alejek. Prawie gotowa jest też droga dojazdowa. Na terenie kieszonkowego parku zainstalowano również latarnie z energooszczędnymi oprawami led. Oczywiście po zakończeniu prac ziemnych pojawią się tam liczne nasadzenia zieleni. Miejsce będzie przyjazne dla wszystkich – niezależnie od wieku i stopnia sprawności. Ogród na Wzgórzu da okolicznym mieszkańcom wspólną przestrzeń do integracji i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Budowa miniaturowego parku to koszt ponad 580 000 zł. Ten pomysł został wybrany do realizacji przez mieszkańców w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Prace na os. Pyrzyckim idą w bardzo dobrym tempie. Ogród na Wzgórzu powinien być gotowy najpóźniej na początku przyszłego roku.

Zdjęcia: UM w Stargardzie