Aktualności: Działania społeczne

Oni naprawdę lubią ludzi

9 grudnia 2019

Szlachetna Paczka to akcja znana w całej Polsce. Także w naszym mieście nie brakuje chętnych do pomocy w tym szczególnym, świątecznym czasie. Jak co roku stargardzianie pokazali, że mają wielkie serca. Paczkę wspomogły osoby prywatne, ale też firmy i stowarzyszenia.

Miniony weekend przez twórców Szlachetnej Paczki określony został Weekendem Cudów. Przez dwa dni w wielu miejscach działa się prawdziwa magia – świąteczne paczki trafiły do wszystkich odbiorców. Wolontariusze odwiedzili zaprzyjaźnione rodziny. Przekazali prezenty, ale dali też znacznie więcej. Były rozmowy, słowa otuchy, wsparcie i szczere uśmiechy. To wielkie święto zarówno dla obdarowanych, jak i obdarowujących.

Podczas podsumowania tegorocznej, XIX już odsłony akcji podziękowano wszystkim zaangażowanym w Szlachetną Paczkę. Była wielka radość, a także chwile wzruszeń. W akcji co roku biorą udział osoby prywatne, stowarzyszenia, żołnierze, ale też firmy – w tym przedsiębiorstwa ze stargardzkich parków przemysłowych. Szlachetną Paczkę wspierają również kibice PGE Spójni Stargard.

Dzięki intensywnej pracy wielu osób potrzebujący otrzymują dokładnie to, czego najbardziej im brakuje. Może to być żywność, środki czystości, ale też opał na zimę, meble i różne sprzęty. Choć tegoroczna edycja dobiegła końca, wolontariusze nie osiadają na laurach. Przez cały rok przygotowują się do grudniowej zbiórki. Tworzą bazę potrzebujących i pozyskują kolejnych darczyńców. Wszystko po to, by dotrzeć z pomocą wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna.

Zdjęcia: Tadeusz Surma