Aktualności: Działania społeczne

Opieka wytchnieniowa – nabór

28 stycznia 2022

Od 1.02. (wtorek) można składać wnioski o wsparcie w ramach tzw. opieki wytchnienowej. Program prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Dzięki temu kilkudziesięciu opiekunów osób z niepełnosprawnościami będzie miało szansę na odpoczynek i regenerację. Dokumenty przyjmowane są w siedzibie MOPS (ul. Warszawska 9A) albo elektronicznie – sekretariat@mops.stargard.pl.

Szczegółowe informacje i wzór karty zgłoszeniowej wraz ze wszystkim załącznikami są tutaj. W razie pytań można również zadzwonić – tel. 91 578 45 83. Wsparciem objętych zostanie 30 opiekunów – 5 osób zajmujących się dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz 25 opiekunów osób dorosłych z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. Każda rodzina zakwalifikowana do programu może liczyć na pomoc łącznie nawet przez 240 godzin (opieka wytchnieniowa w tej edycji będzie realizowana do końca 2022 r.).

To duża pomoc dla osób, które na co dzień zajmują się bliskimi z niepełnosprawnościami. Dzięki wsparciu opiekunów mogą odpocząć, zregenerować siły, a także zająć się własnym zdrowiem lub załatwić inne ważne sprawy. Udział w programie jest bezpłatny.

Zdjęcie: pexels.com