Aktualności: Sport

Opowieść o miłości do gór

2 marca 2020

W niedzielę (29.03.) o 18:00 na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Wielickim. To utytułowany alpinista i himalaista, który wraz z Leszkiem Cichym dokonał pierwszego na świecie zimowego wejścia na Mount Everest. O tym oraz o innych wyczynach opowie podczas wizyty w naszym mieście.

Bilety na spotkanie z Krzysztofem Wielickim można kupić w kasie kina SCK i przez internet – klikając tutaj. Wejściówki kosztują 20 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Wspinacz jest laureatem m.in. Złotego Czekana. To jedno z najważniejszych wyróżnień w środowisku górskim, porównywane rangą do Oscara. Został też doceniony w Hiszpanii, gdzie w 2018 r. zdobył prestiżową Nagrodę Księżnej Asturii.

Krzysztof Wielicki ma bogate doświadczenie. Kierował wieloma wyprawami, m.in. pierwszym zimowym wejściem na Broad Peak w 2013 r. i zimową wyprawą na K2 w 2018 r. Jako pierwszy na świecie wszedł na Kanczendzongę i Lhotse – przy czym na Lhotse jako jedyny w historii stanął sam. Himalaista jest też piątym człowiekiem, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum.

Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie „Stargard. Ja się nie ścigam!”.