Aktualności: Sprawy urzędowe

Orkiestra zagra na Rynku

10 stycznia 2020

Przed nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę (12.01) dużo będzie się działo na Rynku Staromiejskim. Występy artystyczne, licytacje, kąpiel morsów i atrakcje dla najmłodszych. Początek o 16:00, a o 20:00 tradycyjne światełko do nieba.

Podczas tegorocznej odsłony WOŚP w Stargardzie zaplanowano ciekawe wydarzenia. Na scenie na Rynku Staromiejskim wystąpią utalentowani ludzie z Młodzieżowego Domu Kultury i Stargardzkiego Centrum Kultury, a także przedszkolaki z PM nr 2 oraz uczniowie SP nr 11. Będzie śpiew, taniec i doskonała zabawa dla zarówno dla występujących, jak i widzów.

Tradycyjnie przeprowadzone zostaną licytacje atrakcyjnych fantów. Wśród nich zaproszenie na wspólne zwiedzanie Stargardu z prezydentem Rafałem Zającem. Nabywców z pewnością znajdą też dzieła sztuki, rękodzieło i vouchery na zabiegi oraz usługi. Na zakończenie imprezy o 20:00 rozbłyśnie światełko do nieba.

Również wokół sceny będzie się działo. Własne licytacje zapowiada Domek Aniołkowo. W herbacianym kąciku gorące napoje rozgrzeją najbardziej zmarzniętych, a najmłodszych zainteresują wspólne zabawy i malowanie twarzy. Oprócz wsparcia WOŚP będzie można także pomóc zwierzętom ze schroniska w Kiczarowie. W ramach Paki dla Zwierzaka wolontariusze zbierają karmę, pościel i ręczniki. Atmosferę dodatkowo podgrzeją morsy, które wykąpią się w basenie.

Podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce, a także na świecie, zbierane są pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnych operacji.